Září 2014

Ideální manžel

29. září 2014 v 11:59 Kultura
Minulý týden jsem byla v divadle na Ideálním manželovi. Což je komedie od Oskara Wilda. Hrozně se mi to líbilo. Měla jsem radost, když jsem viděla mojí oblíbenou herečku Maciuchovou. Byla skvělá. Ale i výkony ostatních herců byly výborný! (A Jiří Dvořák je velmi charismatickýý muž! :D.)

Info:
Jde o konverzační komedii se satirickými prvky. Dílo charakterizují mistrné napsané dialogy, plné ironie, sarkasmu, paradoxů a aforismů.
Hlavní postavou je Lord Chiltern - svědomitý, zásadový a čestný politik. I jeho minulost se zdá být naprosto bezchybná, má milující ženu Gertrudu a dceru Mabel. Přítel lorda Chilterna, lord Gorig, se Mabel dvoří.
Na jednom z večírků se objeví i záhadná Gertrudina bývalá spolužačka, lady Cheveleyová, jež byla delší dobu ve Vídni. Lady Cheveleyová zná Chilternovo tajemství, a sice ne zcela legální transakci, díky níž přišel k veškerému majetku. Čímž ho vydírá: bude mlčet, pokud podpoří nevýhodný projekt Argentinského průplavu ve sněmovně. Lady Cheveleyová do projektu totiž vložila mnoho peněz. Lord Chiltern odmítá podpořit podvod, ale nechce ani zničit svou kariéru. Svěří se jen svému příteli, svobodnému mládenci Gorigovi, jež si promluví s Gertrudou. Nastíní jí situaci, kterou jí později potvrdí i Lady Cheveleyová. Gertrada je zklamaná, domluví si schůzku s Gorigem, ale nepřijde. Toho využije lady Cheveleyová, která přijde na Gorigovu schůzku místo Gertrudy, a je sluhou považovaná právě za Gertrudu. Gorig k sobě pozval Roberta Chilterna a promluví si s ním před Lady Cheveleyovou, ale domnívá se, že se ve vedlejší místnosti skrývá Gertruda. Gorig tak chtěl vyřešit rodinou krizi. Lord Chiltern však lady Cheveleyovou objeví a je velmi znepokojen, příteli již nevěří.
Gorig ale navíc nalezl brož Lady Cheveleyové, kterou kdysi ukradla jeho sestře. Vsadí se tedy spolu, pokud lord Chiltern projekt podpoří, tak se zapřisáhlý svobodný mládenec bude muset oženit se svou bývalou milenkou Lady Cheveleyovou, pokud jej nepodpoří, tak se Lady Cheveleyová stáhne do ústraní a důkazy o Chilternově podvodu zničí.
Robert Chiltern nakonec projekt skutečně nepodpoří, čímž si udobří Gertrudu, vysvětlí se i Goringovo nedorozumění, jímž chtěl pomoci, ale omylem si jím Roberta znepřátelil. Z Goringa a Chilterna se opět stávají přátelé. Gorig navíc ztrácí svou nevázanost a z lásky se ožení s Mabel Chilternovou.
Odkazy na dobrou náladu

25. září 2014 v 21:05
Toto mi dnes poslala kámoška. :D Je to taková blbůstka, ale docela se mi to líbí. :D


23.9.

23. září 2014 v 19:47

Ahojj,
nechci psát dlouhej článek, tak jen v bodech, který mi proudí hlavou...a fotky
ve škole se necítim dobře
mám úžasnou kámošku, která mě chápe :-*
víkend byl jeden z nejlepších, který jsem s tátou zažila...poprvý akce, na který jsme se nepohádali
musim začít pracovat na absolventce
trochu mi hnisaj uši z naušnic
je mi těžko
máma se rozešla s psychopatickym přítelem

koťátka už jsou skoro všechny prodaný...:(

Žehlička na vlasy

16. září 2014 v 17:15 Doporučuji
Ahoj!
Už dlouhou dobu jsem přemýšlela, že si pořídím žehličku na vlasy. Doma jsem sice jednu měla - asi 10 let starou a docela kšuntskou...používala jsem spíš kulmu, která šla na ten nástavec nasadit stejně jako žehlička. Možná právě proto nebyla kvalitní.
Nedávno u mě byla kámoška, která jednu žehličku na vlasy má. Přivezla jí a já si hned narovnala háro. :-D Byla jsem překvapená, že jsem měla rovný vlasy jak pravíto až do umytí. Kámoška je s touhle žehličkou spokojená, prý měla od týhle samý značky před současnou žehličku ještě jinou a prý taky dobrá.
A tak jsem se rozhodla, že si tu samou pořídím. Jistota.

nojo, ten nesmí u ničeho chybět..:D :-*

Jak jste na tom vy? Používáte žehličku na vlasy nebo ne? :-)


15.9.

15. září 2014 v 20:11

Zejtra jsou ve škole absolutoria a my tudíž nemáme vyučování. Jupí! Ihned jsem si zkoušela domluvit brigádu, kam chodim...ale...nevyšlo to. Je tam teď prej hodně zaměstnanců a nejsem potřeba. Super, super. Takže nepujdu ani ve středu - den, se kterým jsem počítala. Přepadla mě zoufalá nálada. Nejdřív jsem byla tak šťastná, že si můžu výjimečně přivydělat (vzhledem k rozvrhu to moc nejde) a ono prd! Začala jsem si hledat brigády na netu, ale...jak to sakra zkombinovat? VOŠ - denní studium a práce to prostě nejde dohromady! :((( Přeci jen jsem na nějaký inzeráty napsala, ale obávám se, že to nepůjde. Leda, že bych žila nonstop.
Navíc mi nevyšly kurzy pilates, na který jsem tolik chtěla chodit - ideální lekce - 90 Kč/hod., úterý od 18:00 hod...jiný dny nemůžu. Je to tam už plný a dřív jsem se tam nemohla zaregistrovat.
Přepadl mě splín.
Opět.
Myšlenky, jak už v tomhle dál žít nemůžu a že po absolventce pojedu vážně na rok někam do zahraničí.

Potřeba seberealizace a osamostatnění se.


14.9.

14. září 2014 v 16:04
Krabice

12. září 2014 v 20:47 Kočičinnosti
Jestli máte doma kočku, obzvláště v bytě, poskytujte jí nové podněty ke hraní. Ty staré ji totiž často přestávají bavit, ale na nové je zvědavá!

Můj 1.tip na výrobek:
obyčejná krabice např. od bot

- oblepíme izolepou víko ke krabici, aby se neotevírala
- uděláme do krabice takové díry, aby tam kočka mohla strkat ťapičky
- dovnitř můžeme dát nějaký míček (můj kočičák má nejradši, když udělám z alobalu kuličku, po ní je jak šílenej) nebo bylinku, pamlsek či cokoliv jinýho, co zaujme pozornost a kočka se bude snažit dostat ťapkama skrz dirky dovnitř a lovit...nebo jak je vidět na druhý fotce tkanička - provlíknout z jedný strany na druhou a tahat za ni...kočce se bude líbit, že provázek mizí v krabici a navíc v ní vrže


11.9.

11. září 2014 v 18:14

Dnes jsem měla být na praxi, ale jsem nemocná. Moje hlasivky zní, jak kdybych se brutálně vyřvávala na fotbalovym zápase. + mam rýmu a kašel.
Byla jsem ale s mámou a tetou na obědě - slavnostně, protože mi je právě dnes 23 let! :-O :/ :D

8.9.

8. září 2014 v 14:03

Hrůza! Od soboty se marně snažim dostat na blog a vůbec mi nejde se přihlásit. Dnes jsem zjistila, že přes Mozzilu to jde, tak jsem tu.
A jen přidám fotky z víkendu, kdy jsme byli s přítelem u babičky.
Bolí mě hlava, tak asi dopeču ty kuřecí křídla a pujdu si na chvíli lehnout. Dnes nám sice odpadla hodina, ale já jsem krapet vyřízená, protože jsem v noci (až ráno) spala dvě hodiny. V poslední době mě pořád bolí hlava, což jsem dřív vůbec neměla.5.9.

5. září 2014 v 16:23


V poslední době nosím víc brejle, než kontaktní čočky. Ale teď si pár dní beru čočky. Před spaním je dávám do vaniček, ze kterých je ráno vyndám a nasadim do očí. Bohužel se stalo, že nemám vaničky, který jsou součástí balení s roztokem. Roztoky mám dva a tak jsem nechtěla zbytečně utrácet za další. Dnes po praxi jsem se pro jistotu u nás v lékárně zeptala, jestli se neprodávaj samostatně. Takovou reakci jsem nečekala! Je fakt, že paní prodavačka v téhle lékárně je neustále usměvavá a moc milá. Ale že mi její přítel, kterej jí vozí zboží, dojede k nim domů (maj to kousíček) a ty vaničky mi speciálně přiveze...! :-O Nejdřív jsem protestovala, že nee, že si koupim teda roztok, u kterýho ty vaničky jsou. Ona že je to přeci zbytečný a že je taky nosí a doma vaničky má..sice trochu použitý, jestli mi to nevadí, ale že mi rádi pomůžou....! Mezitim, než mi je její přítel přivezl, jsme si povídaly a já si řekla, že si něco koupim, když jsou tak ochotný...vybrala jsem si sušený pomelo a křupavý celozrnný placky...dohromady za 55 Kč...tak jsem jí chtěla dát 70...a ona, že v žádnym případě a nechala to na těch 55...
Chtěla jsem to sem napsat, protože se s takovým chováním běžně nesetkávám. :-)) A co vy?


Btw: myslela jsem, že mám slyšiny, když jsem dnes v obchodě slyšela hrát písničku od MØ!!!!! Wtf? :)