Filmy 2

1. listopadu 2014 v 10:04 |  Filmy
Doporučuji 3 filmy, které jsem za poslední dobu viděla a velmi se mi líbily. :)


poster

Vypadá to, že devítiletou Esther pronásledují samé tragédie. Ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru, kterému Esther jen tak tak unikla. Teď ji ale adoptovala rodina Colemanových a zdá se, že život je bez chyby. Dokud se její spolužák nezraní při pádu z klouzačky. Dokud není sestra ze sirotčince ubita k smrti. A dokud Estheřinu novou matku nenapadne, zda onem tragický požár nebyl něco víc, než jen pouhá náhoda. Orphan vnáší do psychologického thrilleru úžasné nové prvky a stahuje kolem diváka smyčku tajemství, podezření a hrůzy. Na Esther nikdy nezapomenete. Je tak sladká. Tak inteligentní. Tak tvůrčí. A tak duševně chorá...


poster

Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu...


poster

Lizzie Wurtzelovou vychovala její matka bez otce už od malička, ale Lizzie se přesto cítí velmi prázdná. Podléhá snadno náladám a depresím. Když se dostane na žurnalistické stipendium na Harvard a její článek v místních novinách je kladně hodnocen, Lizzie začne žít značně nezodpovědně. Svými drogovými a sexuálními eskapádami ubližuje svým kamarádům i matce a dokonce se pokusí i o sebevraždu. Matka jí proto zařídí psychologickou léčbu a mladá žena si musí zvyknout na fakt, že kolem ní je skutečný svět a to co žije, je její vlastní život. Příběh vychází z biografické knihy skutečné úspěšné americké spisovatelky Elizabeth Wurtzelové.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Orida Orida | Web | 1. listopadu 2014 v 17:03 | Reagovat

Na Esther nemám odvahu :D Ale čítala som si celý dej na nete. Je to geniálny film. škoda, že na obrázku tá herečka vyzerá o toľko staršie než by mala byť.

Ten druhý ani tretí film nepoznám, ale oba znejú veľmi dobre, možno by som sa po nich aj poohliadla :)

2 Loo Loo | Web | 1. listopadu 2014 v 23:26 | Reagovat

Orphan jsem viděla. Bylo to fajn film.
Zbývající dva jsem neviděla, ale určitě se na ně kouknu. Vypadají lákavě a hlavně ten třetí. Vidím, že tam hraje Jessica Lange, která patří k mým nejoblíbenějším herečkám. ^^ :)

Já neupadám do bezvědomí. Já jsem při vědomí, ale mám to takové zastřené, takové okno. Jako po prochlastané noci, kdy si člověk nic nepamatuje, tak já si pamatuju jen útržky, ale naštěstí tenhle extrémní se moc neopakoval, jen v opravdu hodně psychicky zátěžových situacích.
Nejím léky pravidelně, ale v oněch případech si léky beru, nebo spíš musím. Ony mě uklidní a já se z toho, nejčastěji, vyspím. :)

3 Amelie Amelie | Web | 18. listopadu 2014 v 21:13 | Reagovat

Ester je skvělá, to jsem viděla dvakrát. těším se na ten třetí, díky za tip.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama