Únor 2016

11.2.

11. února 2016 v 18:34 Německo


Tak se situace vyřešila. Před pár dny, kdy jsem po ránu hlídala, za mnou přišla Jana, že budu mít o prázdninách týden volno a že s nima taky pojedu na dovolenou. Cítila jsem, že nastala ta správná chvíle jít s pravdou ven. Nevěděla jsem, jak začít. Ona ale viděla, že se tvářim nějak divně, tak mi dopomohla a já už na ní pak vychrlila ještě ospalá a zoufalá, že tady prostě až do září být nechci. Samozřejmě, že jsem to přesně takhle neřekla. Sdělila jsem jí i důvody atd. Byla jsem překvapená její reakcí. Říkala, že je to na mně, ale že jí to mám říct brzy, aby stihla sehnat jinou aupair. Povídám jí, že bych šla tak v dubnu. Tak se vyděsila, že už tak brzy?
Odpoledne si mě k sobě zavolala. Přemlouvala mě, ať tu jsem aspoň do června. Teda že nejlepší by bylo, kdybych tu byla ještě dýl, ale aspoň do toho června. Že jsou se mnou moc spokojení, že mě děti zbožňujou a že není jednoduchý sehnat aupair, že jim každá nevyhovuje. Že já jsem taková spolehlivá, věří mi a že jsem tichá...:/ :D
A že budu mít od teď každou neděli volnou, po a čt od 14.00 taky volno.
Tyjo, no měla jsem obrovskou radost, protože jestli budu mít opravdu víc volnýho času, tak to bude úplně super!!
Minulý týden jsem si sem zašla do fitka. Objednala jsem si dnešní termín 1. hodiny. Věděla jsem, že mi lektor ukáže prostory atd., ale že to bude až tak hustý, to jsem nečekala. :D
Přišla jsem tam s doufáním, že už budu moct i cvičit. Necvičila jsem.
Strávili jsme hodinu tím, že mi ukazoval místnosti (několik pater, sauna, relaxační místnost, terasa...nádhera!!!) a ptal se mě na různý informace - narození, kde bydlím, odkud o fitku vim, proč tam chci chodit, jestli už jsem do fitka chodila a jak dlouho...všechno možný. A když jsem řekla, že bych chtěla chodit často a že nechci instruktora, tak mi nabídl permici 119 euro / 2 měsíce, v čemž mám i hodiny jógy, zpevnění zadku, pilates atd..., + přednášky např o zdravym životnim stylu a tak...:-O Tyjoooo! Jsem na to tak strašně zvědavá! A když jsem s nim seděla u tý kávy, řikala jsem si: tybláho, tomuhle řikam trénování němčiny!
Jsem nadšená, že se snad zase někam posunu. Koupila jsem si vitamíny (C, B6, magnesium, zinek) a jsem vybuzenáá.
Zítra to bude 3 týdny, co se omezuju v tom sladkym a pečivu. Jako ne, že bych si to nedávala vůbec. To jsem ani nechtěla, protože bych na to pak o to víc myslela a když už by se tak stalo, měla bych akorát výčitky a bylo by to drastický. Ale ráno si dávám müsli s banánem, přes den oříšky. Někdy si dám půlku housky, bonbony. Ale fakt jsem to dooost zredukovala. A každý den protahuju tělo, dělám různý cviky - třeba tzv. svíčku apod.
Domy - fotky

6. února 2016 v 21:55 Německo
Tady je tolik krásných, zajímavých domů! Strašně mě baví se tu procházet a prohlížet si je!
Některý fotky v tomhle článku jsou z centra města, který mám od domu asi 20 min. (pěšky+tramvají) a některý fotky z okolí, kde bývám. :)3.2. + Regensburg

3. února 2016 v 22:10


Achjo, každým dnem odkládám ten okamžik, kdy Janě řeknu, že si sice moc vážím nákladů, který mi s manželem poskytujou, ale do září tu být nechci. Připadám si jako zrádce. A hlavně mi je líto těch dětí. Dnes jsem brečela, když jsem si představila, že prostě fakt odejdu. Vybavil se mi pláč chlapečka, kterej mi hlavně na začátku ničil nervy. A já mu to v žádnym případě nemám za zlý. Naopak si uvědomuju, jak to musí mít těžký. Pětiletý dítě, který mě má jako 3. chůvu (1 chůva tu byla 14 dní, takže tu nepočítám). A teď zas odejde člověk, na kterýho byl denně zvyklý. A přijde zas nějaká nová holka. A bude mu určitě lézt na nervy stejně tak, jako jsem mu vadila já. A bude se mu stýskat po mně, jako se mu stýskalo po předchozí chůvě, když jsem sem přišla. Jsou oba tak malinký a musí si zažívat tyhle věci. Rok a půl malinkej chlapeček prožívá celý den se mnou místo s maminkou. Ráno mi ho Jana předá do náruče, protože musí do práce. On někdy pláče, protože už si uvědomuje, že zas maminka odejde. Ale po chvíli ho to přejde a je jako sluníčko. Mazlí se se mnou.
Je mi z toho fakt dost nah....
A přitom vidím, že nemá smysl to tu prodlužovat, naopak.

V neděli jsem měla celý den volno. Byla jsem v Regensburgu, kde se konal něco jako masopust. A taky jsem navštívila římské muzeum, ze kterého bude pár fotek v dalším článku.